No public Twitter messages.

Facebook
RSS

Kasvattaja, jos haluat tietosi yhdistyksen kasvattajalistalle kotisivuille, on sinun täytettävä seuraavat ehdot:


1. Olet Suomen Pekingesikerho ry:n, Suomen Kennelliiton jäsen ja rekisteröit pennut Suomen Kennelliiton rekisteriin.
2. Olet allekirjoittanut Kennelliiton kasvattajasitoumuksen.
3. Annat pennunostajalle kirjalliset ruokinta- ja hoito-ohjeet.
4. Kerrot pennunostajalle perinnöllisistä sairauksista.
5. Teet pennunostajan kanssa Kennelliiton lomakkeelle laaditun kauppasopimuksen
6. Huolehdit madotuksista.
7. Maksamalla kasvattajalistan vuosimaksun sitoudut samalla noudattamaan näitä sääntöjä.

Listan kausi kestää huhtikuusta huhtikuuhun. Listalle voi ilmoittautua mukaan myös kesken kauden maksamalla indexin (10,00 e) ja ilmoittamalla tietonsa webmaster@pekingesikerho.com ja jasensihteeri@pekingesikerho.com

 

Listalle 04/2017 – 04/2018 kaudelle ilmoittautuneet kasvattajat aakkosjärjestyksessä:

Kennel Backlee
Pia Backman, Järvenpää
p. 050 5482896
e-mail: contact@backlee.net

Kennel Chilliwack’s
Marja Askola, Kankaanpää
p. 02 5723020
e-mail: askola.marja@gmail.com

Kennel Crickethill’s
Jaana & Minna Ikäheimo, Kuopio
p. 044 3555261 Jaana
p. 041 7000938 Minna
e-mail: jaanaikaheimo@gmail.com / minnaika@yahoo.se

Kennel Fluffy Cloud
Svetlana & Aleksei Djomin, Helsinki
e-mail: djominas@mail.ru

Kennel Gipan
Kirsti Lempinen, Tervakoski
p. 041 5059461
e-mail: kirsti.lempinen@elisanet.fi

Kennel Jaminan
Marja Nurmi, Turku
p. 040 7014241
e-mail: marja.nurmi@pp5.inet.fi

Kennel Justlin’s
Seija Jakobsson, Kokkola
p. 040 2172707
e-mail: seija.jakobsson@anvianet.fi

Kennel Lion Marmoset
Sirkka Eklund, Vantaa 040 5549153
Miia Lehto, Kerava 050 4931576 miia.lehto@me.com
Karoliina Salo, Tuusula 040 8372926 karo876@msn.com

Kennel Mei-Huan
Arja Hirvonen, Helsinki
p. 050 5551634
e-mail: arja.hirvonen@nic.fi

Kennel Miraman
Mira Matikainen, Helsinki
p. 050 3664585
e-mail: miramatikainen@kolumbus.fi

Kennel Mister-Casanowa´s
Helena Orre, Mariefred  Ruotsi
p. 0159-10137
e-mail: mrcasanowas@gmail.com

Kennel Show Ruler’s
Kati Ollan, Kokkola
p. 0400 532326
e-mail: kati.ollan@gmail.com

Kennel Small Furry
Arja Vesanto-Vuori, Kangasala
e-mail: vesantovuori@gmail.com

Kennel Star Hero
Helena Sokoli, Kerkonjoensuu
p. 0400 251996
e-mail: helena.sokoli@pp.inet.fi

Kennel Young-King
Riina Turunen, Syvänniemi
p. 040 5790150
e-mail: riina.turunen@kyea.com

 

 

 

 

Pekepäivä 22.10.20

Pitkästä aikaa Pekepäivä Turussa 22.10.2017 alkaen klo 12. Varsinais-Suomen Kennelpiirin ...

Kesänyyttärit 27.8

Peke-Kerho kutsuu taas jäsenensä ja muut rodusta kiinnostuneet kesänyyttäreille Kaivopuistoon ...

Match show 2017

  Suomen Pekingesikerho Ry:n Match show keskiviikkona 26.7.2017 klo 18 alkaen ...

Kiinanpalatsikoirien

Ehdotus kiinanpalatsikoiran jalostuksen tavoiteohjelmaksi, jota käsitellään vuosikokouksessamme Lahdessa sunnuntaina 26.3.2017. Alla ...

Vuosikokouskutsu 201

  Sääntömääräinen vuosikokous sunnuntaina 26.3.2017 klo 12.30 alkaen Lahden KV-näyttely, Lahden ...