Rotumme on taitekohdassa, ja jotta kehitys tukisi peken tulevaisuutta, se vaatii sekä toimenpiteitä (Pevisa) että tietoa ja taitoa (genetiikka ja jalostus), jotta tiedämme mitä pitää tehdä ja miksi.
Suomen Pekingesikerho ry järjestää sunnuntaina 24.10.2021 klo 14:00 webinaarin koiran jalostuksesta ja genetiikasta, PEVISA-ohjelmasta sekä kiinanpalatsikoiran tulevasta ohjelmasta.
Luennoitsijoina toimii Outi Piisi-Putta sekä Kirsi Sainio (Suomen Kennelliiton jalostustieteellisen toimikunnan puheenjohtaja).
Webinaari on kerhon jäsenille ilmainen, ei jäsenille hinta on 15€.
webinaari toteutetaan verkossa.
Ilmoittautumiset sähköpostitse (myös jäsenet) osoitteella hallitus@pekingesikerho.com viimeistään 17.10. mennessä. Saat paluu postissa maksuojheet sekä lähempänä webinaaria osallistumisohjeet. Mahdolliset ennakkokysymykset sähköpostitse hallitus@pekingesikerho.com.